EUROWEA TOWERMísto
Bratislava

Rok
2023

Stupeň
DSP, RDS, VD

Investor
J&T Real Estate

GP
GFI, Bratislava

VÝROBA OK KORUNY
STAVOKOV


Fasáda budovy Eurovea Tower je charakteristická 12 žebry s povrchem z bíle lakovaného hliníkového plechu a drážkou s LED pásy pro osvětlení po celé výšce objektu. Všechna žebra rozmístěná ve skupinách po 3, 4 a 5 na jednotlivých stěnách mrakodrapu pokračují nad úroveň nejvyššího podlaží ŽB nosné konstrukce dalších 12 m jako koruna celé věže. Nejvyšší bod OK je pak 168 m nad úrovní okolního terénu.

Ocelová konstrukce koruny sestává z 12 sloupů s dříkem z uzavřeného svařovaného profilu proměnné výšky a spolu se třemi prstenci z velkoprůměrových trubek má hmotnost cca 210 t. Již při návrhu konstrukce montované nad úrovní 100 m je absolutně nezbytné zohlednit fakt dosažení maximální efektivity při montáži.

OK koruny byla navržena velmi efektivně jako částečně integrovaná ocelobetonová konstrukce. Estetická a okrasná konstrukce tak tvoří zároveň podporu zmíněné ŽB desky a umožňuje minimalizovat počet sloupů v otevřené dispozici nejluxusnějších bytů nacházejících se v tomto posledním podlaží. Ve vrcholech pomyslného trojúhelníkového půdorysu objektu jsou situovány konstrukce podpor okrasných trubek díky svému tvaru nazývané jako A-čka. Okrasné trubky jsou umístěny horizontálně a tvoří určité prstence s několika půdorysnými lomy. Plynulých ohybů bylo dosaženo ohýbáním za tepla s ohřevem indukční metodou. Sofistikovaným systémem přípojů a skrytých přípojů jsme umožnili jak plynulou montáž, tak absorpci teplotní roztažnosti materiálu.

Projektování mrakodrapu Eurovea Tower přesahující výšku 100m úspěšně prověřil naše četné zkušenosti z minulých let a připravil náš tým pro další výzvy.


Další výškové stavby


Zaujaly Vás naše projekty?
Spolupracujte s námi