Nivy TowerMísto
Bratislava

Rok
2017

Stupeň
DVD

Investor
HB Reavis

GP
SIEBERT + TALAŠ, spol. s r.o.


Bratislavská NIVY Tower o celkové výšce 125m je administrativní věž s restaurací a terasou na 29.np jenž tvoří jihovýchodní nároží rozsáhlého multifunkčního objektu NIVY Mall.

Základní architektonický koncept dvou vizuálně odlišných částí věže Nivy Tower je popisován jako stříbromodré moře oddělené příkrými plastickými diagonálami od ustoupené hmoty pevniny šedozelených tónů. Diference vizuálu shodně rastrovaných ploch je dána nejen akcentem vertikality a horizontality v lištování polostrukturální elementové fasády, ale zejména odlišnou vnější reflexní a barevností izolačního zasklení. Při návrhu dvou vizuálně odlišných kombinací pokovení izolačního zasklení s požadavkem na prakticky shodné technické parametry použila sklárna SGG ve své době unikátní sw technologii fotorealistického renderingu vizuálu skel na 3D BIM modelu budovy.

Design Nivy Tower navrhla britská kancelář Benoy Architects ve spolupráci se slovenským studiem Siebert + Talaš v rámci jehož týmu jsme připravili tendrovou dokumentaci opláštění a následně se v roli fasádního konzultanta investora podíleli na výběru zhotovitele a kontrole realizace opláštění.


Další výškové stavby


Zaujaly Vás naše projekty?
Spolupracujte s námi